W dniach 16-19 maja uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zakopanego w ramach „Zielonej Szkoły”. Nocowali w chacie góralskiej u Kotelnickich w Zakopanem – Olczy, skąd widoki rozciągały się na piękne pasmo Tatr. W ciągu tych kilku dni mali podróżnicy poznali okolice i krajobraz Tatr i Podhala. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, Bacówkę, Sanktuarium na Krzeptówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, Kościół Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach, Gubałówkę, Kaplicę w Jaszczurówce. Spacerowali po Krupówkach i odbyli przejażdżkę wozami po Zakopanem. Odbyli długą pieszą wycieczkę z przewodnikiem na Polanę Rusinową. Obejrzeli także skocznie narciarskie. Z górami żegnali się w towarzystwie słonecznej pogody i pięknych widoków.

Więcej zdjęć tutaj – Zielona Szkoła (Zakopane)