IM. STEFANA MIERZWY
W RAKSZAWIE
jest najstarszą szkołą na terenie Gminy Rakszawa. Jej budowę rozpoczęto około roku 1889. W tym czasie nauka odbywała się w prywatnym domu Ignacego Nogi. Budowę ukończono w 1893 r. Była to szkoła dwuklasowa posiadająca dwie sale lekcyjne i mieszkanie dla nauczyciela. Nazywana była szkołą „Murowaną”…





Życzymy Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie. Nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Tytuł „Sportowca Roku” jest nagrodą dla ucznia, który osiągał najlepsze wyniki sportowe w mijającym roku szkolnym oraz godnie reprezentował szkołę na zawodach sportowych. Tytuł ten otrzymała uczennica klasy VIII – Kinga Mach.
Tytuł „Absolwent Szkoły” jest największą nagrodą dla ucznia za całokształt osiągnięć w nauce i pracy na rzecz społeczności szkolnej oraz wzorową postawę. To zaszczytne wyróżnienie w roku szkolnym 2025/2026 otrzymała uczennica klasy VIII – Zuzanna Domka.W tym roku przyznano również tytuł „Wiceabsolwenta szkoły”. Za bardzo wysokie osiągnięcia w nauce, wzorową postawę i pracę na rzecz
”To, czego nauczysz się dzisiaj, bez żadnej przyczyny, pomoże ci odkryć wszystkie wspaniałe tajemnice jutra”.Norton Juster 26 czerwca 2026 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 i pożegnanie absolwentów.Apel rozpoczął się od przekazania opieki nad sztandarem uczniom klas siódmych oraz objęcia pieczy nad samorządem nowej przewodniczącej. Członkowie nowego pocztu złożyli ślubowanie, przyrzekając godnie reprezentować
urodzony w Rakszawie w 1892 r., to wybitny Polak i założyciel Fundacji Kościuszkowskiej w USA. Dzięki determinacji zdobył wykształcenie na Uniwersytecie Harvard i wspierał wymianę naukową między Polską a Ameryką. Jego życie to przykład siły marzeń, pracy i miłości do ojczyzny. Nasza szkoła z dumą nosi jego imię.