18.11.2021 r. w naszej szkole odbył się magiczny i tajemny spektakl naukowy, czyli eksperymentalna lekcja chemii i fizyki w wykonaniu grupy propagatorów ciekawej nauki z Lublina- ,,Zaelektryzowani”.

      Wszystkie eksperymenty uczniowie oglądali z wielkim zaciekawieniem. Jednak najbardziej zachwyceni byli wtedy, kiedy sami mogli aktywnie uczestniczyć w pokazie, asystując animatorom. Goście zaprezentowali widowiskowe doświadczenia, wśród których największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: eksperymenty z ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenie z półkulami magdeburskimi, demonstracja działania poduszkowca i roweru przeciwbieżnego. Wiele śmiechu i entuzjazmu wywołała atrakcja z helem. Animatorzy zagwarantowali uczestnikom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim usiłowali rozbudzić wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych, pokazali jak nieograniczone możliwości ma nauka.

To była niezapomniana lekcja. Grupie „Zaelektryzowani” bardzo dziękujemy za pokaz.