8 maja 2023 r. uczniowie klasy IV i V obejrzeli spektakl pt. „Samotni w tłumie” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Wystawiony on został w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Fabuła przedstawienia została oparta na losach kilku całkiem współczesnych bohaterów: Kaśki, Krzyśka, Sylwii, Lukasa i Platona, których spotkania i rozmowy były próbą przełamania samotności i odnalezienia własnej drogi w życiu. Było to tylko pretekstem do ukazania głębszych problemów dręczących współczesną młodzież, m.in.: poszukiwanie miłości, bliskości i zrozumienia, poczucie braku wparcia ze strony dorosłych, dorastanie w niepełnych rodzinach lub bez rodziców, używki, ucieczka w świat wirtualny, ukrywanie prawdziwych uczuć i życiowych porażek. Rozwiązaniem wskazanym przez twórców spektaklu okazało się budowanie w życiu autentycznych więzi z innymi ludźmi, szczere współczucie, pomoc innym, wybieranie dobra i życia opartego na wartościach, otwieranie serca na krzywdę i samotność innych czy uczciwość. W realnym życiu nie jesteśmy przecież internetowymi nickami.