8 grudnia 2023 r. uczniowie klas IV-VIII udali się na wycieczkę do Warszawy, która była elementem programu Ministerstwa Finansów “Lekcje o finansach”.
Dzięki uprzejmości i wsparciu Pana Posła Kazimierza Gołojucha pierwszym punktem naszej wycieczki był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przed wejściem wszyscy uczestnicy musieli przejść przez skomplikowane procedury bezpieczeństwa. Następnie powitała nas pani przewodnik, w towarzystwie której mogliśmy zobaczyć Salę Posiedzeń Sejmu i wysłuchać ciekawego wykładu. Budynek zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Po opuszczeniu sali udaliśmy się do Hallu Głównego, gdzie obejrzeliśmy pamiątkowe tablice, a także zrobiliśmy zdjęcia. Odwiedziliśmy również kaplicę sejmową.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy między innymi: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Bazylikę Archikatedralną w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Następnie udaliśmy się na obiad.
Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobaczyliśmy dużo eksponatów. Były to: hełmy, mundury i ubrania, pistolety, karabiny, legitymacje, listy powstańców i biało-czerwone opaski. Były też barykady, za którymi kryli się walczący, motocykle, na których się poruszali i drukarnia, w której przygotowywali gazetki powstańcze.
Wycieczka do Warszawy była podsumowaniem programu “Lekcje o finansach”, w ramach którego uczniowie najpierw wzięli udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce finansowej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Jacka Szubarta – Wójta Gminy Rakszawa za dofinansowanie wycieczki (2 487 zł) oraz do Pana Posła Kazimierza Gołojucha za możliwość zwiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

„Dofinansowano ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów” (9 948 zł).

Więcej zdjęć tutaj – Wycieczka do Warszawy