25 września 2019r. uczniowie klasy IV, V oraz VI udali się na wycieczkę do pięknego Sandomierza – malowniczo położonego na krawędzi Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Pierwszym punktem zwiedzania po spotkaniu z przewodnikiem była wizyta w zbrojowni rycerskiej. Tam obejrzeli zbroje z różnych epok, sprzęt rycerski: hełmy, kolczugi, kusze, łuki, czyli wszystko, co służyło w różnych epokach do walki z przeciwnikiem. Wielu śmiałków nawet nałożyło na siebie ciężkie zbroje. Niektórzy próbowali z powodzeniem trzymać średniowieczne miecze. Kolejnym punktem wycieczki była ścieżka legend z elementami gry „Inspektor Orest na tropie”. Grupy, którym udało się rozwiązać zagadki mogły w nagrodę samodzielnie wybić pamiątkowe monety na szczęście. Następnie nieco zmęczeni uczniowie, udali się do kina, aby obejrzeć Królewską opowieść filmową barwnie przedstawiającą bogatą historię miasta – liczne walki z najeźdźcami, postacie historyczne, fascynujące opowieści i legendy. Kolejnym punktem wycieczki był spacer Wąwozem Królowej Jadwigi (legenda o rękawiczkach królowej) oraz zwiedzanie Kościoła św. Jakuba. Tam można było poznać legendę o lipach do góry korzeniami posadzonych oraz o orzechach „Jackach”. Ostatnim etapem wycieczki było wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej, czyli połączonych piwnic i podziemnych składów kupieckich rozciągających się pod kamieniczkami w Rynku. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali od przewodnika pamiątkowe mapy Sandomierza. Do domu wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Więcej zdjęć tutaj – Wycieczka do Sandomierza