W dniu 21 lutego 2023 roku trzydziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Krasiczyna. Była to dla nich forma nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Głównym celem wyjazdu stało się jednak zwiedzenie wystawy poświęconej osobie i dziełu życia patrona naszej szkoły – Stefanowi Mierzwie, zatytułowanej: „POMYSŁ ŻYCIA. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – Dzieło Polaka”.
Uczniowie zapoznając się z nią – w pięknej scenerii Zamku w Krasiczynie – przybliżyli sobie fakty z życia Patrona, zobaczyli nowe, nieznane im dotąd fotografie. Mieli także okazję uświadomić sobie rozmiar działalności tejże Fundacji, z którą szkoła prowadzi ścisłą współpracę, organizując corocznie wyjazd na stypendium do Nowego Jorku dla jednego absolwenta szkoły.
Korzystając z pobytu w tym niezwykle ciekawym historycznie i architektonicznie zespole zamkowo-parkowym, wybrali się także na przechadzkę po otaczającym Zamek malowniczym parku. Następnie zeszli do zamkowych lochów, by na własne oczy zobaczyć jak kiedyś torturowano więźniów. Usłyszeć na własne uszy groźnie brzmiące odgłosy i na własnej skórze poczuć grozę tego miejsca. Niektórzy mieli nawet okazję na zaskakujące spotkanie z …. dawnym bywalcem lochów, niejakim „Staszkiem” ;).
Po tych mocnych wrażeniach wszyscy udali się na zasłużony posiłek do współczesnego i jakże przewidywalnego McDonalda. Dopełniwszy tego wycieczkowego zwyczaju, można było już spokojnie wracać do szkoły.
Wyjazd ten przyczynił się do lepszego poznania patrona szkoły, Stefana Mierzwy i historii Zamku w Krasiczynie. Był także dobrą motywacją do dalszej dobrej nauki i świetnym sposobem na integrację międzyklasową. Mamy nadzieję, że taka forma „nagrody” dla najpilniejszych uczniów stanie się miłą tradycją naszej szkoły.

Więcej zdjęć tutaj – Wycieczka do Krasiczyna