W dniu 24 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami, odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce .Jedna grupa udała się na warsztaty do pracowni chemii a druga do pracowni robotyki. Na zajęciach w pracowni chemii uczniowie dowiedzieli się, jak krok po kroku przeprowadzić analizę nieznanej substancji. Użyli do tego wielu związków chemicznych, które samodzielnie odmierzali, przelewali i obserwowali zachodzące zmiany. Tematem zajęć był ,,Analityczny szyfrant”. Uczestników pracowni robotyki na wejściu przywitał robot EVA, a następnie uczniowie zapoznali się ze stanowiskami do sterowania dronami.
Była to niesamowita lekcja chemii i robotyki w Tygodniu Nauk Matematyczno -Przyrodniczych.