7 listopada nasza szkoła gościła pana Macieja Rędziniaka – pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Wygłosił On prelekcję dla uczniów klas IV – VIII pt. „Dzieci i młodzież podczas II wojny światowej”. Uczniowie w wielkim skupieniu i z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o bardzo trudnych losach dzieci, które były głodzone, deportowane, musiały ciężko pracować. Wiele z nich trafiło do obozów zagłady. Mimo to brały czynny udział w walkach z okupantem. Szczególnie widoczne były ich działania podczas Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu spotkania pani dyrektor serdecznie podziękowała panu Maciejowi za przekazanie tak ogromnej wiedzy, a młodzież  nagrodziła prelegenta ogromnymi brawami.