W dniu 28.06.2015 r.  mieliśmy zaszczyt gościć w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Mierzwy  p. profesora Johna Micgiela Prezesa Fundacji Kościuszkowskiej z małżonką p. Barbarą Halbert – Micgiel. Profesor zwiedził budynek szkoły, a w trakcie rozmów z uczestnikami nawiązał do dokonań patrona  naszej placówki, podsumował naszą współpracę z Fundacją Kościuszkowską oraz wymienił kierunki dalszego partnerstwa. Swoją obecnością to ważne dla nas wydarzenie uświetnili również p. Maria Kula Wójt Gminy Rakszawa, p. dr Izabela Fac z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, p. Szczepan Gliniak, przedstawiciele Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz Absolwenci naszej szkoły. Spotkanie przebiegło  w serdecznej i życzliwej atmosferze.  To dla nas ogromne wyróżnienie i splendor, że tak znana osoba odwiedziła naszą szkołę. Mamy nadzieję, że przełoży się to na wiele ciekawych i wartościowych inicjatyw.

W dniu 29.06.2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość nadania Stefanowi Mierzwie (naszemu patronowi)  pośmiertnie odznaki honorowej Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego. Odznakę z rąk marszałka Władysława Ortyla i przewodniczącego sejmiku Bogdana Romaniuka odebrał prezes Fundacji Kościuszkowskiej profesor John Micgiel. Uczestniczyła w niej delegacja w składzie: p. Maria Kula Wójt Gminy Rakszawa, dyrektor szkoły p. Dorota Sońska – Jagusztyn, p. A.Skoczylas oraz przedstawiciele uczniów. Spotkała się ona z serdecznym przyjęciem ze strony p.  Marszałka  i p.  Przewodniczącego Sejmiku.

Cieszymy się, że dzieło naszego Patrona, a także i nasza szkoła  są zauważane i doceniane  nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale nawet za granicami kraju.

Więcej zdjęć z roku szkolnego 2014/2015 dostępnych po kliknięciu