W dniu 16 maja 2023 r. uczniowie klasy VII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zamościa.
Zwiedzanie tego renesansowego miasta rozpoczęli od odwiedzin w Arsenale – Muzeum Fortyfikacji i Broni, gdzie mieli okazję poznać umundurowanie oraz wszelkiego rodzaju uzbrojenie z różnych epok historycznych. Historię Zamościa i jego założyciela, Jana Zamoyskiego, poznawali spacerując po Rynku oraz okolicznych uliczkach i słuchając pasjonujących opowieści pana przewodnika, a przy okazji zwiedzając najważniejsze zabytki, m.in. ratusz, katedrę, byłe więzienie, synagogę, fragmenty murów obronnych, pomniki i wystawę strojów historycznych.
Ciekawym punktem dnia okazało się przejście podziemnymi trasami Bastionu VII wraz z Nadszańcem, by niejako od środka móc zobaczyć na czym polegała obrona tego miasta – twierdzy. Jednak najwięcej emocji u uczniów wywołała możliwość wystrzału z prawdziwej armaty i oddania strzału z łuku.
Uczniowie, choć zmęczeni to jednak w dobrych humorach i pełni wrażeń, wrócili wieczorem do swych domów, zachowując w pamięci ten mile spędzony dzień.