15.11.2015r. w SP 1 w Rakszawie odbył się Pikinik Naukowy ” Młody Nobel”. Wzięła w nim udział również grupa uczniów z naszej szkoły. Studenci-wolontariusze odkryli przed zebranymi pasjonującą stronę fizyki, chemii, biologii, robotyki i innych z pozoru trudnych dziedzin wiedzy. Dodatkowo dzieci utrwaliły zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. MŁODY NOBEL to kampania edukacyjna mająca na celu popularyzowanie przedmiotów ścisłych wśród uczniów podstawówek i gimnazjów. Podczas realizacji projektów wolontariusze korzystają z niekonwencjonalnych, innowacyjnych metod przekazywania wiedzy. Metodologia opiera się na transferze wiedzy, jaki dokonuje się między studentami – pasjonatami nauk ścisłych a uczniami, przedstawicielami młodszego pokolenia. Eksperymenty i doświadczenia naukowe to najlepsza, najbardziej aktywizująca uczniów metoda dydaktyczna. W ten sposób kampania łączy pasję naukową studentów z ciekawością świata uczniów.

 

 

 

Fotorelacja z tego wydarzenia na naszym szkolnym facebooku – https://www.facebook.com/szkolapodstawowanr2wrakszawie

Więcej zdjęć z roku szkolnego 2015/2016 dostępnych po kliknięciu