W środę 11 listopada 2015r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Stefana Mierzwy w Rakszawie wziął udział w obchodach Święta Niepodległości połączonych z Dniem Patrona Gminy Rakszawa. W uroczystościach wzięli udział m. in.: Wójt Gminy Rakszawa p. Maria Kula, dyrektorzy placówek oświatowych, radni z  Rakszawy i poczty sztandarowe szkół i instytucji z terenu Rakszawy. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył ks. Prałat Jan Woźniak. Po Eucharystii zebrani mogli wziąć udział w lekcji śpiewu pieśni patriotycznej z Chórem Raxavia. Następnie zaproszeni goście udali do Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa, gdzie mogli obejrzeć wystawę poświęconą patronowi Gminy Rakszawa św. Rafałowi Kalinowskiemu. Całość uświetnił występ Orkiestry Dętej Zgoda.

 

 

Więcej zdjęć z roku szkolnego 2015/2016 dostępnych po kliknięciu