21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
W ramach tygodnia życzliwości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wpisywali na karteczkach, które znajdowały się na tablicy na korytarzu swoje przemyślenia i uwagi dotyczące dobroci, tolerancji, życzliwości, przyjaźni oraz życzenia i pozdrowienia na każdy dzień.
Klasy 0 – III  przygotowały potworki życzliwości, kolorowe buźki – symbol Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Uczniowie klas  IV – VI wykonali plakaty życzliwości „ Czym jest życzliwość”.

Zadaniem klas VII – VIII  było odszukanie na terenie szkoły elementów hasła o życzliwości oraz wykonanie na ich podstawie plakatów o życzliwości.

Utworzono Aleję Życzliwości, na którą złożyły się cytaty sławnych ludzi nawiązujące do obchodzonego święta.

W ramach akcji uczniowie mogli zabrać ze sobą „ dobre słowo” i przekazać je dalej.

W ostatnim dniu większość uczniów ubrana była na żółto, który jest kolorem tego dnia.

Uczniowie wybrali również  klasowych Królów i Królowe Życzliwości.