W dniach 20.02.-24.02. 2023 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Humanistyczny. Uczniowie mieli możliwość zgłębiania i poszerzania swoich wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego i historii. Każdego dnia przygotowane były dla uczniów różne atrakcje i konkursy. Klasy 0 – III przygotowały piękne czytanie lub inscenizację wiersza J. Brzechwy „Leń”. Przedszkolaki wykonały również ilustrację do ulubionych książek. Odbył się konkurs na plakat, wiersz promujący poprawne posługiwanie się językiem ojczystym. Rodzice, nauczyciele i uczniowie podczas spotkania czytelniczego mogli wypowiedzieć się na temat preferowanych książek. Na lekcjach „walczyliśmy” także z najczęstszymi błędami językowymi. Chętni mogli również zmierzyć się z tzw. „łamańcami językowymi. Popularnością cieszył się „Detektyw historyczny”. Uczniowie musieli wykazać się aktywnością w poszukiwaniu odpowiedzi na serię pytań, zadań o tematyce historycznej. Dużo radości dostarczył dzień, w którym społeczność szkolna byłą przebrana za dowolną postać literacką lub historyczną. Celem Tygodnia Humanistycznego było zainteresowanie uczniów poprawnością języka ojczystego, uwrażliwienie na jego piękno, poszerzanie wiedzy o historii Polski i świata oraz rozwijanie kreatywności.

Więcej zdjęć tutaj – Tydzień Humanistyczny