Drodzy Rodzice i Uczniowie,

   Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Szlachetnej Paczki. W ramach tej akcji udzielana jest pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wybraliśmy wspaniałą rodzinę, która naprawdę zasługuje na naszą pomoc!

  Poniżej przedstawiamy opis tej rodziny, który stworzył opiekujący się nią wolontariusz Szlachetnej Paczki  Pani Urszula Mach.

To  czteroosobowa rodzina z powiatu łańcuckiego. Tworzą ją : pani Urszula (42 l.), pan Tomasz (43 l.) oraz dwójka dzieci Natalia (7l.) i Adaś (5 l.)

  Życie pani Urszuli i pana Tomasza toczyło się spokojnym rytmem, córeczka rosła i dawała im dużo radości, czekali na narodziny kolejnego dziecka. Niestety, gdy na świecie pojawił się Adaś, przyszedł na nich bardzo trudny czas. Okazało się, że chłopczyk cierpi na nieuleczalną chorobę, nigdy nie urośnie, a utrzymanie go w jako takim stanie zdrowia, łączy się z wieloletnim skomplikowanym leczeniem. Dodatkowo ma obniżoną odporność, co w obecnej sytuacji pandemicznej stanowi bardzo poważny problem. Rodzice znaleźli lekarzy, odpowiednie ośrodki zdrowia, skontaktowali się z osobami, które mają już doświadczenie w podobnej sytuacji, radzili sobie, jak mogli. Jednak nie był to koniec zmartwień w ich rodzinie. U Natalii pojawiły się zaburzenia zdrowotne wymagające specjalistycznej i systematycznej terapii. Teraz obydwoje, synek i córeczka, potrzebują dużo uwagi, całodziennej opieki i miłości. Tego na szczęście im nie brakuje, ale sytuacja finansowa rodziny nie jest optymistyczna. Na ich dochody składają się skromne zarobki pana Tomasza, zasiłki i świadczenie pielęgnacyjne, wsparcie z programu 500+. Wszystko razem to w porównaniu do wydatków w kwocie 2953 złote jest dla rodziny niewystarczające. Bardzo dużą część tej kwoty pochłaniają wydatki na leczenie dzieci oraz utrzymanie domu. Po odliczeniu tych kosztów pozostaje im miesięcznie ok. 500 zł na osobę.

  Głównymi potrzebami tej rodziny są:

  1.  Środki spożywcze i chemiczne, których zapas odciąży domowy budżet,
  2. Odzież dla Adasia.
  3. Gry rehabilitacyjno – edukacyjne, które ułatwią dzieciom integrację, naukę i rehabilitację.

   Dziękujemy klasom za przekazane środki spożywcze i chemiczne.  Nauczyciele poprzez  swoją zbiórkę pieniędzy  zakupią odzież, obuwie oraz gry, o których jest mowa w potrzebach.

  Wszystkie osoby, które chcą jeszcze wspomóc naszą akcję proszone są o kontakt z koordynatorami szkolnej akcji.

Dobro się mnoży, gdy się je dzieli!

                Szkolni  koordynatorzy  akcji Wolontariusze Szlachetnej Paczki

                                                 Katarzyna Bartman i Małgorzata Kożuszek.