Dnia 27.04.2022 r. w naszej szkole odbył się pierwszy z zaplanowanych pokazów
w ramach projektu „Szkoła z Pasją”. Głównym celami przedsięwzięcia jest zwiększenie motywacji uczniów do większej aktywności fizycznej poprzez występy znanych sportowców oraz przedstawienie możliwości, jakie płyną z dbania o zdrowie fizyczne. Ponadto dzięki pokazom uczniowie mogą w większym zakresie dostrzec konsekwencje prowadzenia niezdrowego stylu życia oraz spożywania używek, w tym alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy na organizm człowieka.
Twórcą projektu jest rzeszowski sportowiec – Krystian Herba – 6-krotny rekordzista Guinnessa, rekordzista Świata oraz 2-krotny uczestnik programu „Mam Talent”, który poprowadził całe wydarzenie.
Pierwszym Mistrzem, który odwiedził naszą szkołę, prezentując swoją pasję był Szymon Skalski – 2-krotny Mistrz Świata, 2-krotny Mistrz Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski w Football Freestyle, czyli w trikach piłkarskich. Uczniowie byli zachwyceni pokazem umiejętności gościa. Wielu z nich zadawało pytania, w tym gdzie można trenować tę dyscyplinę sportową oraz ile wymaga to poświęcenia oraz pracy. Wybrani uczniowie mieli również okazję do wykonania prostej sztuczki piłkarskiej pod okiem Pana Szymona.
Pokaz poprowadził Grzegorz Pittner – Mistrz Polski w Poppingu , który rozbawiał zebranych uczniów, a także zaprezentował niewielką próbkę swoich możliwości. Podczas spotkania pokaz swoich umiejętności zaprezentował również Krystian Herba.
Wydarzenie miało również charakter edukacyjny, zdrowotny oraz profilaktyczny.
W trakcie jego trwania prowadzący promował wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, poprzez wspólną zabawę integrował dzieci. Wszystkim obecnym bardzo podobały się występy. Oprócz świetnej zabawy, zebrani mogli usłyszeć, a przede wszystkim zobaczyć, że chcieć to móc. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie, otrzymali pamiątkowe plakaty z własnoręcznym autografem Mistrzów.
Z niecierpliwością czekamy na następny występ.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Rakszawa – Panu Jackowi Szubartowi za pomoc
w realizacji projektu, który okazał się być niezwykle emocjonującą przygodą.

Więcej zdjęć tutaj – Szkoła z Pasją