10 listopada 2022 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 104. rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości. Część artystyczna została przygotowana przez nauczyciela historii Ireneusza Janasa z uczniami klasy VIII. Oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka muzyki p. Andżelina Kycia.

W tym dniu obchodziliśmy także Dzień Patrona. Uczestnicy apelu mieli okazję posłuchać okolicznościowych wierszy oraz przypomnieć sobie drogę życiową Stefana Mierzwy. Zostały również złożone kwiaty oraz zapalony znicz pod pamiątkową tablicą poświęconą naszemu patronowi. Tę część uroczystości przygotowała p. Anna Michno z uczniami klasy V.

W czasie uroczystości uczniowie wraz nauczycielami odśpiewali cztery zwrotki hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

W trakcie uroczystości wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Więcej zdjęć tutaj – Święto Odzyskania Niepodległości i Dzień Patrona