8 listopada 2019r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 101 rocznicy  Święta Odzyskania Niepodległości przygotowana przez nauczyciela historii Ireneusza Janasa z uczniami klasy VII. Oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka muzyki p. Andżelina Piątek. Występ uczniów kl. VII poprzedził polonez  w wykonaniu uczniów klas młodszych. Przygotowała ich p. Katarzyna Bartman.
W czasie apelu uczniowie wraz nauczycielami odśpiewali cztery zwrotki hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Po zakończonej uroczystości uczniowie pod opieką p. Ireneusza Janasa i p. Tomasza Naroga zaświecili znicze na grobach ks. Józefa Krupy i p. Franciszki Tokarz-byłej polonistki naszej szkoły oraz w miejscach Pamięci Narodowej na rakszawskim cmentarzu. W tym dniu obchodziliśmy także Dzień Patrona. W tym roku odbył się on pod hasłem „Marzenie emigranta”. Uczestnicy apelu mieli okazję posłuchać wierszy oraz przypomnieć sobie drogę życiową Stefana Mierzwy. W uroczystości uczestniczył siostrzeniec patrona pan Szczepan Gliniak. Uczniowie spotkali się także z ubiegłorocznym stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej, absolwentem naszej szkoły ,Karolem Dyrdą, który opowiadał o szczegółach pobytu w Nowym Yorku.
Więcej zdjęć tutaj – Święto Niepodległości i Dzień Patrona