10 listopada 2021 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 103. rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości i Dnia Patrona z udziałem zaproszonych gości: Wójta Gminy Rakszawa – pana Jacka Szubarta, siostrzeńca patrona szkoły – pana Szczepana Gliniaka oraz absolwentki Julii Sroczyk – stypendystki Fundacji Kościuszkowskiej. Część artystyczna z okazji 11 listopada została przygotowana przez nauczyciela historii Ireneusza Janasa z uczniami klasy VII. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

Natomiast z okazji Dnia Patrona uczestnicy apelu mieli okazję posłuchać wierszy oraz przypomnieć sobie drogę życiową Stefana Mierzwy. Wykonali je uczniowie kl. V a przygotowała Ich p. A. Kic i A. Werfel. Zostały również złożone kwiaty oraz zapalony znicz pod pamiątkową tablicą, upamiętniającą patrona naszej szkoły.

Oprawę muzyczną przygotował chór pod kierownictwem p. Andżeliny Piątek.

W czasie apelu uczestnicy odśpiewali także cztery zwrotki hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele klas. Pozostali uczniowie mieli okazję wysłuchania apelu w salach lekcyjnych za pomocą połączenia on-line.

Więcej zdjęć tutaj – Święto Niepodległości i Dzień Patrona