21 października, już po raz kolejny, w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
Hello World Day (Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień) to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.
Obchody Szkolnego Dnia Życzliwości z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego stały się znów okazją do zainspirowania tą piękną ideą, aby życzliwość względem drugiego człowieka stała się naszym codziennym nawykiem i sprawiała, że nasze życie będzie jeszcze piękniejsze.
W ramach tego święta uczniowie przyszli ubrani na kolor żółty. Szkolny Klub Wolontariatu wraz z uczestnikami świetlicy przygotowali słoneczne, uśmiechnięte buzie dla każdego ucznia. Emotki towarzyszyły nam przez cały ten dzień. Przeprowadzone zostały również zabawy, mające na celu uwrażliwienie uczniów na drugiego człowieka.
Życzliwość, którą należy promować przez cały rok, ma wiele odcieni, a wyrazić ją można na różne sposoby.

Więcej zdjęć tutaj – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień