Dnia 7 kwietnia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia i wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Tegoroczne hasło brzmiało: ,,Nasza planeta, nasze zdrowie”. W ramach działań szkolnych klasa II – wraz z wychowawczynią i panią Kasią – przygotowała ,,Kącik zdrowia”, na którym znalazły się produkty, które kojarzą się ze zdrowiem. Klasy starsze, 7 i 8, podjęły realizację projektów i plakatów związanych ze zdrowiem. Efekty ich pracy zostały ocenione i znajdą swoje miejsce na szkolnych gazetkach. Inicjatorem akcji wśród uczniów było Szkolne Koło PCK.
Przypomnijmy sobie słowa Jana Kochanowskiego zawarte we fraszce „Na zdrowie”, w której poeta chce przypomnieć czytelnikom, że jest ono najważniejszą wartością.

Jan Kochanowski „Na zdrowie”

Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,