Drugiego kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ma on na celu podniesienie społecznej świadomości na temat autyzmu.
Z tej okazji, w geście solidarności z autystykami, przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko, który to kolor jest traktowany jako symbol autyzmu. Na lekcjach wychowawczych była sposobność, by obejrzeć filmik o autyzmie i porozmawiać o tym, jak funkcjonują osoby autystyczne, z jakimi borykają się trudnościami i jakie mają zdolności, czy predyspozycje. Poszerzeniu wiedzy na temat autyzmu służyła też przygotowana okolicznościowa gazetka.
Pamiętajmy na co dzień o tym, że osoby z autyzmem nie są jakieś „inne”. To my wszyscy, każdy z nas, jest inny, wyjątkowy na swój sposób. I właśnie ta różność sprawia, że jako ludzie możemy się pięknie uzupełniać, akceptując odmienność i niepowtarzalność drugiego człowieka.