20 listopada 2023 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Katarzyną Jękot, absolwentką Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rakszawie i stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej. Kasia bardzo ciekawie opowiedziała uczniom o swoim pobycie w Nowym Jorku. Podzieliła się zdobytym tam doświadczeniem oraz zachęciła do realizowania swoich marzeń. Wielokrotnie podkreślała, że „wielka przygoda” była możliwa dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Kościuszkowską. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali jej wspomnień bogato ilustrowanych zdjęciami. Z pewnością wielu z nich postanowiło, że w przyszłości też wyjedzie do Nowego Jorku, będzie uczyć się języka angielskiego i zwiedzać jedno z największych miast świata.

Wspomnienia K. Jękot z pobytu w Nowym Jorku dostępne tutaj – Wspomnienia uczniów z pobytu w NY