W ramach Dnia Patrona w dniu 15 listopada 2021 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów klas VI-VIII z Julią Sroczyk, absolwentką Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rakszawie i stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej. Julia bardzo ciekawie opowiedziała młodzieży szkolnej o swoim pobycie w Nowym Jorku. Podzieliła się zdobytym tam doświadczeniem oraz zachęciła do realizowania swoich marzeń. Wielokrotnie podkreślała, że „wielka przygoda” była możliwa dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Kościuszkowską. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zachwytem wysłuchali jej wspomnień bogato ilustrowanych zdjęciami. Z pewnością wielu z nich postanowiło, że w przyszłości też wyjedzie do Nowego Jorku, będzie uczyć się języka angielskiego i zwiedzać jedno z największych miast świata.

Opis wspomnień J. Sroczyk dostępny tutaj – Wspomnienia uczniów