Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
28 października 2022 r. nasza szkoła jako jedna z pierwszych w regionie-wytypowana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty-stała się gospodarzem warsztatów prowadzonych przez Edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości – akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców.
Do naszej szkoły zawitał 3-osobowy zespół, który przygotował i poprowadził dla klas V-VI prezentacje z zakresu elektroniki – mikrokontrolery, druku 3D i multimediów, a następnie warsztaty na drukarce 3D i zajęcia o rozpoznawaniu gestów, sztucznej inteligencji i sieciach neuronowych.
Ideą projektu jest nauka przedmiotów ścisłych przez praktyczne doświadczenie, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i wyposażenie Ich w kompetencje, które pozwolą Im wejść w świat nowych technologii. W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła pozyskała wyposażenie do nowej pracowni technicznej.


Więcej zdjęć tutaj – Mobilne Laboratoria Przyszłości