12 marca 2024 r. odbyło się w ZSPiP nr 1 w Rakszawie rozstrzygnięcie Konkursu Ekologicznego „Szanuj wodę, ratuj przyrodę -Ekologiczna Gmina Rakszawa” zorganizowanego przez Pana Jacka Szubarta – Wójta Gminy Rakszawa. W spotkaniu udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat oszczędzania wody. Obejrzały również film edukacyjny oraz spektakl w wykonaniu Teatru „Pinokio”. Centralnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Każdy uczeń otrzymał nagrodę gwarantowaną- butelkę wielorazowego użytku o poj. 500 ml do picia wody z kranu z filtrem węglowym.

Dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienie :
-Aleksandra Fałda (klasa 2)
-Wiktor Grodzicki (klasa 2).
Serdecznie gratulujemy.
Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Rakszawa – p. J.Szubarta, któremu serdecznie dziękujemy. Nasi uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy.