Pragniemy Państwa poinformować, iż nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła z Pasją”. Dzięki organizowanym spotkaniom nasi uczniowie będą mieli możliwość spotkać się z wybitnymi sportowcami, artystami i muzykami. Są wśród nich między innymi zwycięzcy programu „Mam Talent”, mistrzowie Świata, rekordziści Świata i Guinnessa w różnych dyscyplinach.
Twórcą projektu jest rzeszowski sportowiec – Krystian Herba – 6-krotny rekordzista Guinnessa, rekordzista Świata oraz 2-krotny uczestnik programu „Mam Talent”.
Pierwszym „Mistrzem”, który odwiedzi naszą szkołę, prezentując swoją pasję, będzie Szymon Skalski – 2-krotny Mistrz Świata, 2-krotny Mistrz Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski w Football Freestyle czyli w trikach piłkarskich. Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Pittner – Mistrz Polski w Poppingu (rodzaj tańca). Podczas spotkania próbkę swoich umiejętności zaprezentuje również Krystian Herba.
Spotkanie będzie miało również charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia Szymona w akcji na żywo uczniowie usłyszą także historię jego pasji. Dowiedzą się również jak to się stało, że chłopak mieszkający w małej wsi został najlepszym zawodnikiem na świecie. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe plakaty z autografem mistrza.
Celem projektu jest też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów.