07.11.2022 r. uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w spotkaniu z panią Elżbietą Piwińską – pielęgniarką i terapeutką w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rakszawie. Dzieci w skupieniu i z uwagą słuchały opowiadania o codziennej pracy gościa. Czwartoklasiści mogli również zobaczyć: jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie, założyć opatrunek na złamaną rękę czy palec, jak wykonać pomiar tętna. Dzieci dowiedziały się również, że p. Elżbieta jest także ortoptystką, czyli osobą zajmująca się badaniem i leczeniem specjalistycznym zeza, niedowidzenia, zaburzeń wzroku. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając gościowi wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Uczniowie klasy czwartej bardzo serdecznie dziękują pani Elżbiecie za przekazanie cennych wiadomości i poświęcony czas.