W niedzielę – 10 kwietnia 2022 r. – po raz pierwszy zakwitły „Pola Nadziei”. To akcja mająca na celu wsparcie Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
24 młodych wolontariuszy z naszej szkoły zaopatrzonych w kosze pełne żonkili – własnoręcznie wykonanych z papieru – przez cały dzień rozdawało kwiaty przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rakszawie. Każdy z nich miał identyfikator oraz specjalnie oznakowaną puszkę, do której wrzucano dobrowolny datek.
Dodatkowo, 11 kwietnia w szkole odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych, z którego dochód wsparł akcję.
Wszystkie te działania zostały poprzedzone prelekcjami przeprowadzonymi przez wolontariuszy na temat działalności fundacji, jej podopiecznych oraz sposobami wsparcia.
Po zakończonej zbiórce publicznej przeliczono komisyjnie skarbonki. Uzbieraliśmy kwotę 6757,59zł. Opiekunami byli ks. Piotr Piskorz, p. Renata Babiarz i p. Grażyna Kochman.
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA TAK OLBRZYMIĄ OFIARNOŚĆ KIERUJEMY DO WSZYSTKICH, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ INICJATYWĘ.
SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY NA RĘCE KSIĘDZA PRAŁATA JANA WOŻNIAKA PROBOSZCZA PARAFII PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W RAKSZAWIE ZA UMOŻLIWIENIE PRZEPROWADZENIA ZBIÓRKI.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu: Grażyna Kochman