Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaproszona została cała społeczność szkolna. Zaangażowanie rodziców, uczniów i nauczycieli przyniosło wspaniałe efekty. Przygotowaliśmy 22 różnorodne paczki zawierające żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież (kurtkę, polar, swetry, rajstopy, skarpetki), obuwie (kozaki, ciepłe pantofle, półbuty i ocieplane kalosze), poduszkę, dwa koce, czajnik, patelnię, mop. Udało nam się spełnić wszystkie życzenia Pani Zofii.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Pani Zosi i Wolontariuszy ze Szlachetnej Paczki.
Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stefana Mierzwy w Rakszawie!
Dziękujemy, że razem z nami zmieniacie historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!
Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:
Pani Zosia bardzo czekała na dzień otrzymania paczki. Jak się okazało, Weekend Cudów przerósł jej oczekiwania. Bardzo miło nas przywitała. Po wniesieniu kilku pierwszych paczek stanęła, złapała się za głowę i zapytała: -To wszystko dla mnie? Z każdymi kolejnymi paczkami, na jej twarzy rysowało się coraz większe niedowierzanie. Nie spodziewała się takiej ilości paczek. Największym szokiem było dla niej otrzymanie tak dużej ilości jedzenia, o które prosiła…Bardzo ucieszyła się z nowej kurtki i butów. – Będą do kościoła…Jakie wspaniałe… Na koniec serdecznie podziękowała za otrzymane paczki, które bardzo jej pomogą. Ten dzień pani Zofia pewnością zapamięta na długo. Przed wyjściem patrzyła nam w oczy i powiedziała: – Przyjedzie jeszcze Pani do mnie? Jestem taka samotna… -Przyjadę…Jak mogę nie przyjechać..:)
Słowo od Rodziny: „Bardzo dziękuję za te wszystkie prezenty. Nie sądziłam, że otrzymam ich tak dużo. Jestem naprawdę zadowolona i wdzięczna.” Pani Zosia przekazała kartkę z życzeniami świątecznymi oraz słoik z upieczonymi pierniczkami i rogalikami.
Słowo od Wolontariusza:
Serdecznie dziękuję w imieniu obdarowanej Pani za okazaną jej pomoc i włączenie się w akcję Szlachetna Paczka. Wierzę, że świat dzięki małym gestom dobroci może stać się piękniejszy i że ta pomoc ma sens. Udało Wam się zrobić coś wielkiego, co na pewno pomoże pani Zofii w życiu i chociaż na chwilę pozwoli jej poczuć się dobrze. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy! Macie naprawdę wielkie serca:)♥
Wolontariusz Szlachetnej Paczki – Małgorzata Kożuszek