We wrześniu nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kredkobranie”. Była to czwarta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”. Celem „Kredkobrania” jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane przez naszych uczniów artykuły szkolne oraz plastyczne trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z Polski pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Poprzez udział w takiej zbiórce pokazaliśmy, że dbamy o naszych Przyjaciół, Ambasadorów polskości na Kresach, przyszłych kustoszy polskich miejsc pamięci za wschodnią granicą.