04.10.2019r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Stefana Mierzy w Rakszawie odbyło się pasowanie na ucznia szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Rakszawa – p. Jacek Szubart, który razem z Dyrektorem Szkoły – p. Dorotą Sońską Jagusztyn uroczyście dokonali pasowania wszystkich uczniów klasy I. W akademii uczestniczyli również rodzice, przewodniczący szkoły oraz uczniowie klas 0- IV, którzy z wielką radością przyjęli pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej oraz wręczyli przygotowane prezenty. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały wspólnie piosenki przygotowane na tę uroczystość. Po części oficjalnej w radosnym nastroju pierwszaki udały się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w zdobywaniu dalszej wiedzy!

Więcej zdjęć tutaj – Pasowanie na ucznia