4 października 2022 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stefana Mierzwy w Rakszawie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy pierwszej i czwartej. Na początku pierwszaki zatańczyły poloneza. Młodzi aktorzy zaprezentowali też okolicznościowe wiersze i piosenki. Punktem kulminacyjnym było ślubowanie przez uczniów klasy I. Jego tekst odczytała wychowawczyni pani Andżelina Kycia. Następnie dzieci zostały pasowane na ucznia szkoły przez panią dyrektor – Dorotę Sońską – Jagusztyn. Pierwszaki otrzymały w prezencie dyplomy oraz prezenty przygotowane przez klasy – II, III oraz IV. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Podczas akademii wykorzystano nagłośnienie zakupione w ramach programu #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI.

Więcej zdjęć tutaj – Pasowanie na ucznia szkoły