W dniu 14.10.2020 r w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Udział w nim wzięła pani dyrektor oraz rodzice.  Pierwszoklasiści z wielkim przejęciem złożyli  ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Dorota Sońska – Jagusztyn pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stefana Mierzwy.  Pierwszaki zaprezentowały z tej okazji wiersze i  piosenki. Klasa II i III wspólnie recytowały wiersz. Trzy osoby z III klasy złożyły piękne życzenia w rytmie piosenki. Dla nauczycieli – z okazji Ich święta – wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę. Na zakończenie uroczystości klasa I przedstawiła niespodziankę –  taniec. Ogromną radość dzieciom sprawiły prezenty- dyplomy i  książeczki oraz zakładki od starszych klas.

Rodzice obdarowali swoje pociechy pięknymi kubkami wypełnionymi słodyczami. Dziękujemy Wszystkim za udział w tym tak ważnym dla pierwszej klasy dniu.

Więcej zdjęć tutaj – Pasowanie na ucznia 2020