22 maja 2024 r. przedstawiciele  uczniów naszej szkoły wraz z p. Małgorzatą Kożuszek  uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy #StolenMemory# w I LO w Łańcucie. Wystawa koncentruje się na losach dziesięciu więźniów obozów koncentracyjnych, pochodzących z różnych krajów europejskich, których przedmioty osobiste znajdują się w zbiorach Arolsen Archives. Niektóre z tych pamiątek udało nam się już zwrócić rodzinom prześladowanych. W pozostałych przypadkach nadal są poszukiwani  krewni. Wystawa jest jednocześnie zaproszeniem do włączenia się w te poszukiwania i zaangażowania w zwracanie pamiątek skradzionych przez niemieckich nazistów. Wystawie objazdowej towarzyszy strona internetowa opracowana specjalnie dla młodzieży, zawierająca filmy animowane, historie internetowe, wywiady i towarzyszące im materiały edukacyjne. Strona jest teraz dostępna również w języku polskim, francuskim i holenderskim.

Gościem honorowym tej wystawy była przedstawicielka Arolsen Archives p. Anne Meier- Osiński, która opowiedziała o projekcie #StolenMemory#, którego jest pomysłodawcą.
Uczennice naszej szkoły miały oni możliwość wysłuchania relacji jednej z wolontariuszek Zosi Przeworskiej – studentki UJ w Krakowie, która wraz z przyjaciółmi odszukała już 10 rodzin, którym udało się zwrócić pamiątki i pamięć o ich bliskich. Udział w uroczystości to również możliwość rozmowy z uczennicami I LO, którzy opowiedzieli nam o początkach swoich poszukiwań w ramach tego projektu.
Bardzo dziękujemy p. Urszuli Mach – nauczycielowi I LO i w Łańcucie za możliwość uczestniczenia w tej tak ważnej uroczystości.