W czwartek, 20 października 2022 r. klasa VI wzięła udział w inauguracji otwarcia świetlicy środowiskowej w remizie OSP Rakszawa. W ramach tej uroczystości Gmina Rakszawa we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Rakszawa Środkowa i Zespołem Szkół Tekstylno-Gospodarczych zorganizowała bezpłatne warsztaty kulinarne dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu Gminy Rakszawa. Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Rakszawa-Pan Jacek Szubart, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych. Później uczniowie przystąpili do przygotowania różnych potraw. Zajęcia te miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe, może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Na zakończenie Pan Wójt serdecznie podziękował organizatorom, wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy i zestaw pocztówek.

Więcej zdjęć tutaj – Otwarcie świetlicy środowiskowej