W dniu 10 listopada b.r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i Dnia Patrona. Zasługi dla polskiej niepodległości J. Piłsudskiego i Legionów Polskich w części artystycznej przybliżyli uczniowie klasy IV pod kierunkiem I. Janasa. Dzień 10 listopada jest obchodzony także jako Dzień Emigranta. Corocznie w tym dniu obchodzimy Dzień Patrona – Stefana  Mierzwy.W naszej szkole w/w święta obchodzimy w tym samym dniu, ponieważ nasz patron Stefan Mierzwa jest przedstawicielem pokolenia, które walczyło o niepodległość, on zaś był zmuszony do emigracji zarobkowej. Będąc poza granicami kraju swoje życie poświęcił pracy na rzecz polskich studentów, którym poprzez założenie Fundacji Kościuszkowskiej pomagał w zdobywaniu wiedzy. Część artystyczną o patronie przygotowali uczniowie klas V-VI pod kierunkiem A. Michno. Pod tablicą upamiętniającą S. Mierzwę uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Na akademię została zaproszona emerytowana dyrektor naszej szkoły p. Agnieszka Kilian, która opowiedziała uczniom jak przebiegała organizacja uroczystości nadania imienia szkole- w dniu 10 czerwca 1990 roku. Była to dla naszych dzieci wspaniała lekcja historii o naszej małej ojczyźnie.

 

 

Więcej zdjęć z roku szkolnego 2015/2016 dostępnych po kliknięciu