„Młodzi artyści dla Jakuba Giży”- pod tym hasłem dnia 10 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rakszawa- p. Jacka Szubarta. Tematem wydarzenia była 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Uczniowie przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego
i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne, wiersze o tematyce patriotycznej oraz inscenizację taneczną. Koncert uświetnił gościnny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Łańcut”, który zaprezentował zebranym kujawiaka. Na sam koniec nagrody otrzymali uczestnicy konkursu na maskotkę szkolną. Jesteśmy dumni ze wszystkich dzieci, które wzięły udział w koncercie charytatywnym na rzecz naszego byłego ucznia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.