W dniu 5 stycznia 2023 roku został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rakszawie. Jest to pierwszy etap Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Ma on na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych.
Uczestnicy konkursu, stosując najróżniejsze techniki, przedstawiają własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej np. działania związane z przeciwdziałaniem czy zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, jak również ratownictwo specjalistyczne, akcje ratowniczo-gaśnicze.
W konkursie tym wzięło udział prawie 100 dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych Gminy Rakszawa. Komisja konkursowa oceniała prace zarówno pod względem umiejętności plastycznych, pomysłowości jak i przedstawienia tematu.
Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w następujących kategoriach:
Oddziały przedszkolne
Aleksandra Domka -wyróżnienie
Klasy 1-4
I miejsce –Anna Janas klasa III
Klasy 4-8
II miejsce-Weronika Wawrzaszek klasa VIII
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac, które zostały wykonane na ten konkurs przez uczniów naszej szkoły!
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!