Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i niepokojach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, dzieci klas 0-3 wystawiły jasełka.

20 grudnia 2023 roku wszystkie klasy wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Głównym przesłaniem jasełek było, aby zapomnieć o pośpiechu dnia codziennego, karierze, ciągłej gonitwie i braku współczucia dla innych.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji.
Na zakończenie odczytano fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, po czym Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym, którzy na znak jedności i wiary symbolicznie przełamali opłatek. To były bardzo wzruszające chwile.

Więcej zdjęć tutaj – Jasełka 2023