W roku szkolnym 2021/2022 klasa III uczestniczyła w innowacji pedagogicznej „Tworzymy lapbooki”. Jej celem było poszerzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z określonego zakresu tematycznego, w atrakcyjny sposób z wykorzystaniem lapbooka. Założone cele innowacji były realizowane poprzez wykonanie tematycznych lapbooków. Uczniowie zostali zapoznani z formą lapbooka oraz z narzędziami do jego tworzenia.
Dzieci wykonały lapbooki, czyli książeczki, które dotyczyły następujących tematów:
– „Pory roku i pogoda”
– „Jesień”
– „Polska”
– „Święta Bożego Narodzenia”
– „Anaruk”
– „Wielkanoc
– Życie mrówek”
Realizacja innowacji pozwoliła uczniom na poszerzenie i utrwalenie wiedzy z określonego tematu. Dzieci rozwijały umiejętności takie jak: czytanie, pisanie, liczenie, koncentracja, planowanie. Rozwijały kreatywność oraz poszukiwały informacji z różnych źródeł. Innowację realizowała p. Andżelina Piątek.