Dnia 3 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się II etap III Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „You can sing”. W finale uczestniczyło 4 uczestników w kategorii klasy I-III i 9 uczestników w kategorii klasy IV-VIII.
Reprezentowali oni szkoły z terenu naszej gminy jak i spoza jej obszaru.
Organizatorzy zadbali o bezstronność jury. Przewodniczącym był p. Mateusz Płonka- dyrektor Szkoły Muzycznej „Yamaha”. Do składu sędziowskiego weszły również: p. Katarzyna Karasiewicz -nauczyciel SP Wydrze oraz p. Dominika Mroczka – pracownik Urzędu Gminy Rakszawa, choreograf. W obradach komisji uczestniczył również Wójt Gminy Rakszawa – p. Jacek Szubart.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Rakszawa p. Jacka Szubarta, który również ufundował atrakcyjne nagrody i statuetki.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury po burzliwej naradzie wydało werdykt.
I miejsce w kategorii klasy I – III zajęła:
Julia Tomczyk – SP2 Rakszawa
Wiktoria Krzyśko – SP3 Rakszawa
Zuzanna Nawojska – SP Wola Dalsza
Kategoria klasy IV-VIII:
Kamila Sobuś – SP 3 Rakszawa
Nadia Bardjan – SP 1 Rakszawa
Nikola Michno – SP Wola Dalsza
Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom. Zachwycał profesjonalizm wykonywanych utworów. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a zwycięzcy atrakcyjne nagrody.
Organizatorzy bardzo dziękują za objęcie honorowym patronatem i ufundowanie nagród Wójtowi Gminy Rakszawa – p. Jackowi Szubartowi..
Składamy również serdeczne podziękowania dla opiekunów uczestników za włożoną pracę w przygotowanie dzieci do konkursu.

Więcej zdjęć tutaj – Konkurs You Can Sing