28.04.2023 r. klasa VII miała okazję zapoznać się z początkami przemysłu naftowego w Galicji i wziąć udział w szkolnych rozgrywkach w symulacyjną grę ekonomiczną „Oil City Galicyjska Gorączka Czarnego Złota”.
Tajniki prowadzenia działalności biznesowej młodzież szlifowała pod czujnym okiem Pani Danuty Rycek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie oraz Pani Agnieszki Rzepki, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie.
Uczniowie wcielali się w postaci autentycznych XIX-wiecznych przedsiębiorców i działając w trzyosobowych spółkach inwestowali, prowadzili wydobycie, sprzedawali surowce. Wygrywała spółka, która po sześciu turach uzyskała największą wartość. Chłopcy ze zwycięskiej grupy (Szymon Piwiński, Mikołaj Fus i Oskar Cisek) wezmą udział w powiatowych rozgrywkach, reprezentując w nich Gminę Rakszawa.