„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.
W bieżącym roku szkolnym przyłączyliśmy się do akcji „Góra Grosza”, której celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych). Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest jednak działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Zarówno uczniowie jak i przedszkolaki naszej szkoły nie zawiedli. Ogromne podziękowania za zaangażowanie w akcję i zbiórkę dużej części środków kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Łańcuckiego oraz pani Marzeny Janas-Piwińskiej – radnej Gminy Rakszawa.
W sumie udało się zebrać 650 zł. Wszystkim tym, którzy wspomogli akcję serdecznie dziękujemy!