W maju 2022 roku panie polonistki z SP 1 w Rakszawie zorganizowały Gminny Konkurs na Lapbook z lektury obowiązkowej dla klas 4-8. Jego celem było propagowanie czytelnictwa i zainteresowanie uczniów literaturą polską i obcą.

Uczniowie naszej szkoły wykonali 11 lapbooków. Wszystkie były bardzo ładne i starannie wykonane różnorodną techniką. Jednak zgodnie z zasadami konkursu musieliśmy wyłonić trzy prace, które przekazaliśmy do SP 1. Były to lapbooki – Anastazji Całki z kl. V, Gabrieli Buszty i Zuzanny Sroczyk z kl. 7 oraz Weroniki Wawrzaszek z kl. 7.

Lapbook Weroniki spotkał się z uznaniem jury – uczennica zdobyła III miejsce. W nagrodę otrzymała książkę i dyplom Autorki pozostałych prac zostały uhonorowane okolicznościowymi dyplomami.

Serdecznie gratulujemy!