W dniu 30 maja 2023 r. uczniowie klasy 7 – Szymon Piwiński i Mikołaj Fus wzięli udział w Gminnym Konkursie Chemicznym „Tajemnice tablicy Mendelejewa”. Konkurs ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 3, a Honorowy Patronat nad nim objął Wójt Gminy Rakszawa. Celem konkursu było umożliwienie uczniom zaprezentowania uzdolnień chemicznych, rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi a także osiąganie osobistych sukcesów i wzmacnianie poczucia własnej wartości. W konkursie udział wzięli uczniowie klas VII – VIII ze szkół z terenu Gminy Rakszawa. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z pytań zamkniętych i otwartych obejmujących zagadnienia związane z budową układu okresowego.
Dziękujemy Szymonowi i Mikołajowi za przygotowanie się do konkursu i reprezentowanie szkoły oraz życzymy wielu sukcesów!