W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7 opuścili mury szkoły na 45 minut po to, aby przeprowadzić doświadczenie na świeżym powietrzu. Ich zadaniem było wyznaczyć średnią prędkość marszu na odcinku około 20 metrów. Uczniowie pracowali w zespołach, dzieląc się zadaniami, konsultując i prowadząc obliczenia. Uczniowie zyskali możliwość samodzielnego działania, rozwijania umiejętności pracy w grupie, praktycznego zastosowania nabytej w szkole wiedzy oraz mieli szansę wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Zajęcia w terenie – nawet tym najbliższym – angażują, pomagają uczyć prowadzenia obserwacji, wspierają w rozwoju spostrzegawczości i dają nieocenioną możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Polecamy!