W dniach 02-06.11.2021 r. uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły, pod opieką p. A. Michno i G. Kochman, wzięli udział w obozie językowym „EuroWeek-Szkoła Liderów”, który jest specjalnym projektem edukacyjnym, pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów symulacyjnych, projektów i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy z różnych krajów. Nasi uczniowie mieli okazję prowadzić konwersacje w języku angielskim oraz poznać zwyczaje, muzykę i tańce krajów, z których pochodzili prowadzący zajęcia. Każdy dzień zaczynał się od rozgrzewki „Energizer”, a kończył – „NightShow” czyli wieczornym pokazem talentów przygotowanym przez uczniów. Podczas pobytu młodzież zakwaterowana była w Willi „Wiktoria – Różanka” w Międzylesiu. Oprócz możliwości szlifowania języka angielskiego uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia pobliskiej okolicy i jej pięknych zakątków. Wyjazd był bardzo udany. Jego wymiernym efektem był owocnie spędzony czas, nabycie wiedzy w otoczeniu praktycznej nauki języka angielskiego oraz nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni.

Więcej zdjęć tutaj – Euroweek 2021