W dniach od 5-9 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w obozie językowym organizowanym przez Fundację Euroweek w ramach realizacji projektu szkoleniowego „Euroweek Szkoła Liderów”, który odbył się w tym roku w Dusznikach Zdroju.
Warsztaty były prowadzone przez wolentariuszy z Azerbejdżanu, Wietnamu, Gruzji, Polinezji.
Udział w warsztatach nie tylko zwiększył kompetencje językowe, ale zachęcił do pokonywania własnych słabości, barier komunikacyjnych, pozwalając na poznawania nowych kultur z całego świata. Pozwalał na odkrywanie ukrytych talentów i poznawanie własnych kompetencji społecznych, wskazując na aktywne sposoby spędzania wolnego czasu.
Uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w lekcji muzealnej dotyczącej czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju a także zwiedzili Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku.
W imieniu wszystkich uczestników obozu składamy podziękowania dla Pana Jacka Szubarta-Wójta Gminy Rakszawa oraz wszystkim sponsorom. Dzięki Ich ofiarności uczniowie mieli możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc i bezpiecznie i wygodnie dojechać do miejsca zakwaterowania.
Opiekunowie; A. Michno, A.Werfel

Więcej zdjęć tutaj – Euroweek 2022